Seyahatte Okunacak Kitap Tavsiyeleri

Otobüs seyahatlerinde geçmek bilmeyen zamanları verimli geçirmek istiyorsanız, zamanın nasıl geçip gittiğini anlamak istemiyorsanız ve kitap okumayı seviyorsanız tam da size göre bir yazı hazırladık. Eğer bir gezginsen veya seyahat de kitap okumak hoşunuza gidiyorsa, yazımızda bulunan kitap önerilerini değerlendirebilirsin. Uzun süren otobüs seyahatlerinde okuyabileceğin zamanın su gibi akıtıp götürecek kitapları senin için listeledik. En sevdiğin kitabı yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutma.

İlber Ortaylı Seyahatnamesi – İlber Ortaylı

Ünlü tarihçi İlber Ortaylı’nın kaleminden düşen bu kitap coğrafya konusunu sevenler için biçilmiş bir kaftandır. Bu kitabın konusu 50 yıldır gezen ve ezdiklerinden çıkardığı dersleri, anıları ve olayları anlatan İlber Ortaylı’nın seyyah kimliğidir. İlber Ortaylı bu kitabı 2017 senesinde okurlar ile buluşturmuştur.

Bir Dinozorun Gezileri – Mina Urgan

Sizleri hem güldürecek hem de düşündürecek olan bu kitap seyahatiniz esnasında en iyi arkadaşınız olacaktır. Bir Dinozorun Gezileri kitabı ile keyifli bir seyahate çıkacaksınızdır. Kitapta, Mine Urgan’ın düşük bütçe ile çıktığı dünya turunda tanıştığı insanlar, başından geçen olaylar ve gezdiği yerler anlatılmaktadır. Özellikle gezgin bir kişiliğe sahipseniz bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Kürk Mantolu Madonna –  Sabahattin Ali

Artık bir efsane hale gelmiş birçok kişinin okuduğu ve okumaya devam ettiği eserlerden olan Kürk Mantolu Madonna’ya önerilerimiz arasında yer vermek istedik. Edebiyat tarihinin efsane isimlerinden olan Sabahattin Ali tarafından yazılan bu kitap, ilk defa 1943 yılında basılmıştır. Yaşadığı topluma ve kendisine yabancılaşmış bir kişinin hikayesini anlatan roman, sevgi, yalnızlık ve aşk temalarını ele almaktadır. Mutlaka okunması gereken bu roman içerdiği temalar ile birlikte toplumsal olaylara da değinmektedir. Tam bir seyahat kitabı olan Kürk Mantolu Madonna’yı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Bir Çift Yürek – Marlo Morgan

Kitabın yazarı Amerikalı bir tıp doktorudur. Roman içersin de geçen olaylar yazarın yaşadığı gerçek olayları yansıtmaktadır. Bu kitapta, Marlo Morgan ve Aborjinler dört ayda çölü baştan aşağı gezerken hem yaşadığı zorlu koşulları hem de hayvanlar ile uyum içinde yaşamayı yazmıştır. Kitabın içerisinde yer alan Aborjinler’le ilgili bilgilerde yer almaktadır. Aborjin kültürüne de bu kitap sayesinde hakim olabilirsiniz.

Seyahat Sanatı – Alain de Botton

Seyahatiniz sırasında okuyabileceğiniz Seyahat Sanatı, farklı yazarların rehberliğinde farklı kentleri gezmenizi sağlıyor. Alain de Botton, Seyahat Sanatı’nda, seyahat etmenin bir tatil ve ya iş rutini olmadığını, ruhu iyi gelen bir olay olduğunu savunmaktadır. Emin olabilirsinizki Seyahat Sanatı’nı

Bu kitapların hepsine tek bir adres üzerinden ulaşabilirsiniz. Kitapları satın almak için birçok kitap evi bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük kitap evlerinden olan D&R, Kitap Seç ve Kitap Yurdu’ndan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir