Seyahatte Nasıl Zaman Geçirilir

Seyahat ederken genel olarak planımız belirlidir fakat bazen fazladan birkaç günümüz olabilir bunu da verimli olarak geçirmek isteriz. Ve bunun sonucunda da ortaya çok fazla seçenek çıkar ve bazen o seçeneklerin arasında kayboluruz, ne yapacağımızı bilemeyiz bunun sonucunda da verimli olarak geçirmek istediğimiz o birkaç gün maalesef oldukça verimsizleşir ve sonunda geriye dönüp baktığımız zaman büyük bir hayal kırıklığı olabilir. Umarım sizlere sunacağımız bu fikirler sizlere bu durumu yaşatmaz tam aksine geriye dönüp baktığınız zaman “planladığımız günlerden daha keyifli birkaç gün geçirdik” demiş olursunuz.

Lokal Mekanlarda Lokal Yemekleri Yemek

Seyahatte çıkarken birçoğumuz konaklayacağı yerden sonra nerelerde yemek yiyip bir şeyler içeceklerine karar verirler bunu biliyoruz bizim bu maddeyi listeye eklememizdeki sebep; lokal yiyecekleri ve içekleri lokal mekanlarda yemek, bunun diğer restoranlarda yemekten ne farkı derseniz lokal yiyecekleri bu yemekleri bulan ve hatta geliştiren halkın elinden yemek ile belki de günde en az 100 tabak yemek çıkaran restoranlar arasındaki lezzet farkı anlatılamayacak kadar büyüktür. Kendinize ayıracağınız o birkaç günde lokal mekanlarda geçireceğiniz zamanlar sizleri kesinlikle mutsuz etmeyecektir

 Ara Sokaklara Girmek

Seyahatinizde genel olarak gideceğiniz yerler ve hatta gelişen harita teknolojisi sonucunda geçeceğiniz yolları dahi önceden planlamak oldukça mümkün duruma geldi fakat gideceğiniz lokasyona ara sokaklardan gitmek oraların dokusunu görmek oraların havasını hissetmek en az o lokasyonda geçireceğiniz vakit kadar değerli ve paha biçilemez durumlardır. Bu ara sokaklara girerken kaybolabileceğiniz kadar derinlere girmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir tabii ki.

Gittiğiniz Şehirdeki İşlek Bir Noktada Oturmak

Seyahat etmek sizin için bir değişikliktir lakin gittiğiniz yerdeki hayat olağan durumda akmaya devam etmektedir orda yaşayan insanlar için o gün her zamanki bir günden farksız bir şekilde ilerlemektedir bu durumu ancak işlek bir noktada oturup sadece o insanları izleyerek fark edilecek bir durumdur, genel olarak seyahatlerimiz silsile şeklinde devam eder birbirini kovalayan aktiviteler zinciri içerisindeyken o zinciri kırıp sadece oturup sakince etrafındaki insanların dünyasını izlemek, onları anlamaya çalışmak, neler ile meşgul olduklarını izlemek bir kere yapmadan asla anlaşılabilecek bir durum değildir bir kere olsun bu durup dinleme aktivitesini yaptıktan sonra bu bahsettiğim olayları incelemekten sizde eminim ki büyük bir zevk alacaksınız.

Film Dizi İzlemek

Yoğun bir günün ardından konakladığınız yerde uzanıp yorgun vücudunuzu ve zihninizi dinlendirmenin en güzel yollarından biri film dizi izlemektir elbette.

Fakat doğru film ve diziyi seçmek gerçekten önemli bir noktadır aksi halde zihnimi dinlendireyim derken daha fazla yormak sizi gerçekten zor bir duruma sokacaktır. Sizlere önerimiz daha önce izlediğiniz ve size güzel duygular hissettiren filmleri seçmeniz sizin için daha doğru bir seçim olacaktır, korku veya dram konulu film veya diziler sizi daha da yorabileceğini unutmayın.

Manzaraya Karşı Müzik Dinlemek

“Müzik ruhun gıdasıdır” demiştir Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK silsile haline gelmiş olan seyahatlerimizden ne kadar memnun olsakta bazen ruhumuzun da gıdaya ihtiyacı vardır ve biz bu durumu her ne kadar önemli olsa da önemsemeyebiliriz,  bu durumu en iyi onaran şey ise müziktir. Bir manzaraya karşı veya sakince durabileceğimiz bir durumda bizleri iyi hissettiren herhangi bir türden müzik açıp kendimizi o ritimlere, o sözlere kısaca müziğe kendimizi bırakmak belki de o seyahat boyunca kendimize yaptığımız en iyi şey olacaktır bunu asla aklınızdan çıkarmayın,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir