Seyahat Konulu Film Tavsiyeleri

Neredeyse herkes film izlemeyi ve seyahat etmeyi sevmektedir. Bu iki güzel olayı aynı anda gerçekleştirmek seyahatlerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Diğer insanların seyahatlerde kazandıklarını deneyimleri, ilginç olayları ve seyahat tavsiyelerini ele alan filmlerden en popüler olanları sizler için derledik. Sizlerde dilerseniz seyahatiniz esnasında dilerseniz seyahatlerinizden önce veya seyahatlerinizden sonra bu filmleri izleyip insanların seyahat maceralarına ortak olabilirsiniz. Bu filmlerden sonra seyahatlere bakış açınız değişecektir. Bakış açınızın değiştiği gibi seyahatlerinizde oldukça değişecektir. Sizlerde sevdiğiniz seyahat konulu filmleri yorum alanından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Şimdiden iyi seyirler…

Into The Wild

Emory Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, üst düzey öğrenci ve sporcu olan Christopher McCandless mülklerini terk etti, 24.000 dolarlık tasarruf hesabını sadaka ve vahşi doğada yaşamak için Alaska’ya doğru otostop çekmeye başlıyor. Yol boyunca, Christopher’ın hayatını şekillendiren bir dizi karakterle karşılaşır. Fragmanı izlemek için tıklayın.

Pi’nin Yaşamı

Denizde bir felaketten kurtulan Fi adında genç bir adamın destansı bir macera ve keşif yolculuğunu anlatmaktadır. Felaketlerden uzaklaşırken, başka bir hayatta kalma mücadelesi veren biriyle beklenmedik bir bağlantı kurar: o korkunç bir Bengal kaplanıdır. Fragmanı izlemek için tıklayın.

Motosiklet Günlüğü

Orijinal Adı Diarios de motocicleta olan film, genç Ernesto Guevara ve arkadaşı Alberto Granado’nun  Güney Amerika’yı dolaşmalarını konu alan 1950’li senelere ait bir filmdir. Film Guevara’yı ele almakta ve doğrudan politik görüşlerine yer vermemektedir. Guevara daha sonradan Marksist bir devrimci olmuştur. Bu film 6 ülkenin ortak yapımıdır. Filmi Brezilyalı yönetmen tarafından kordine edilmiştir. Fimin ilk gösterimi büyük bir film festivalinde yapılmıştır. Daha sonrasında tüm dünyada vizyona girmiştir. Fragmanı izlemek için tıklayın.

The Endless Summer

1966 yılından günümüze hala izlenmekte olan filmin yönetmeni ve anlatıcısı Bruce Brown’dur. Film iki genç sörfçünün mükemmel dalgayı arayışını anlatmaktadır. Filmin ana karakterleri Mike Hynson ve Robert August’dur. Film içerisinde birden fazla ülkelere seyahat eden ikilinin sörf maceraları ve yolculuk anıları işlenmektedir. Fragman için hemen tıklayın.

The Way

Türkçe ismi Yol olan film 2010 yılında vizyona girmiştir. Filmin yönetmeni Emilio Estevez’dir. Film İspanyol yapımı bir drama filmidir. İlham verici ve güçlü bir film olan Yol, değişen dünyada karşılaşılan zorlukları ele almaktadır. Ana karakter Tom üzerinde yolculuğun bıraktığı etkiye sizlerde şahit olabilirsiniz. Büyüleyici fragmanı için tıkla.

Çöldeki İzler

2013 yapımı bir Avusturalya drama filmidir. Orijinal ismi Trakcks olan film IMDb’de 10 üzerinden 7.2 puan alarak bizimde sizlere seyahat temalı filmler önerimizde yer almıştır. Avustralya çölüne doğru giden bir kadın, dört adet deve ve bir köpeğin yolculuklarında başlarından geçen olayları anlatan bir filmdir. Oldukça ders verici nitelikte olan film mutlaka izlenmesi gereken seyahat konulu filmler arasında yer almaktadır. Fragmana gitmek için tıklayın.

Yaban

Orijinal ismi Wild olan film 2014 yapımıdır. Annesinin ölümünden aşırı derecede etkilenen Cheryl Strayed üzerinde bir de evliliğinin bitmesi ile uyuşturucu batağına düşmüştür. Bununla birlikte kendini öldürmek istemiş yok etmeye çalışmıştır. Annesinin hatıraları ve karanlık geçmişi ile boğuşurken birden radikal bir karar alır ve bir çanta ile yollara düşmeye başlar. Filmin ana konusu  da burada başlamaktadır. Cheryl Strayed, bir çanta ile birlikte Pasifik Crest yolunun tehlikelerine ve zorluklarına karşı tek başına yürüyecektir. Fragman için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir