Otobüs Yolculuklarının En Avantajlı 5 Yönü

Ülkece seyahat etmeyi oldukça seviyoruz. Özelliklede bahar ve yaz aylarında ülkemizde seyahatler oldukça artmaktadır. Gönül ister ki sürekli uçaklarla seyahat edelim fakat uçak biletlerinin fiyatları malum bir hayli arttı ve artmaya devam ediyorlar. Bizde bugüne kadar seyahat ettiğimiz otobüsler ile seyahatlerimizi planlıyoruz ve seyahat etmeye devam ediyoruz. Otobüs seyahatlerinin en güzel yönleri ve seyahatlerinizde zaman geçirmenize ilham olacak bazı şeyler bahsetmek istedik bu yazımızda.

Kendinizle Baş Başa Kalma Fırsatı

Derin düşüncelere dalmanın en güzel fırsatı belki de otobüs yolculuğudur. Söz konusu uzun bir boş zaman ve yalnız kalmak olunca insan kendi kendine düşünmeden edemiyor. Hayatını ve sorunlarınız film şeridi gibi gözünüzün önünden bir kere de olsa geçmiştir sizlerin de. Uzun yolculukların en güzel yönleri listemizin 1 numaralı yeri kendinizle baş başa kalmaya verdik. İnsanlar işlerinden ve etrafındakilerden dolayı kendine vakit ayıramıyor. Kendinize vakit ayıracağınız ve düşünüp bazı şeylere karar vereceğiniz çözümler üreteceğiniz en iyi an otobüs yolculuklarıdır. Özellikle de yalnız çıkılan yolculuklarda kulaklıkları takıp (müzik önerisi) hayatı sorgulamak ve radikal kararlar almak mümkündür. Belki de yolculuğunuzdan sonra hayatınız değişecektir. Eğer bunları düşünmek sizlerin hoşuna gitmiyor veya çıkmaza giriyorsanız güzel bir uyku uyuyarak kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Müzik ve Film İkilisi

Bazı zamanlar oluyor ki hayatın stresini atmak için bir film izlemek istiyoruz fakat izleyecek vakit bulamıyoruz. Veya bir müzik dinlemek istiyoruz fakat dinlerken aklımızda birçok şey oluyor ve dinlediğimiz şarkılardan keyif alamıyoruz. Kafanızı boşaltıp ertelediğiniz filmleri izlemek veya dinleyemediğiniz şarkıları dinlemek için en güzel zamanlardan birisi uzunca boş zamanınızın olduğu otobüs yolculuklarıdır. Veya otobüslerde bulunan multimedya ekranlarında birçok film yer almakta. İlginizi çeken filmleri izleyerek hem yeni filmler seyretmiş olursunuz hem de yeni karakterlere yeni olaylarla tanışmış olursunuz. Uzun yolda film izleyerek zaman geçirebilirsiniz uzun yolda film izlemek oldukça keyiflidir. Sizlerde uzun yolda izlediğiniz filmleri veya dinlediğiniz şarkıları yorumlardan bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Manzara Keyfi

Kim sevmez ki kafasını cama dayayıp hayaller âleminde dalmayı veya manzaraya bakıp dalarak derin düşünceler içinde boğulmayı. Otobüs yolculuklarının en keyifli anları manzara seyretmektir. İnsanın içini açan manzaralar bir de arkadan hafif bir müzik varsa değmeyelim keyfinize. Kulaklık takıp derin düşüncelere dalmak, hayal kurmak ve bazı şeylere çözüm bulmak için en güzel zamanlardır. Etrafınızdaki manzaraya göre mod değişimi sizin için ilham kaynağı olacaktır. Yeşil orman manzaraları, deniz manzaraları, göl manzaraları, uçsuz bucaksız tarlalar ve minik şirin köyler ile yolculuğunuz renklenecektir.

Yolculuk Lezzetleri

Uzun yollarda özelliklede otobüs yolcuğunu uçak yolculuğundan ayıran özelliklerden en önemlilerinden biri molalardır. Şehirlerarası otobüs seyahatleri herkesin bildiği gibi güzergah üzerlerinde belirli yerlerde molalar vererek gerçekleşmektedir. Verilen molalar yolculuğun uzunluğuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin İstanbul – Ankara otobüs yolculuğunda 2 kere mola verilmektedir. Yaptığınız rotanın güzergâhında verilen molalarda mutlaka dinlenme tesislerinde vakit geçirin. Eğer aç iseniz bulunduğunuz şehrin meşhur yiyeceklerini yemek için çok güzel bir fırsattır. Gece yolculuklarında mutlaka bir çay için. Dinlenme tesislerinin çayları oldukça meşhur ve lezzetlidir. Dinlenme tesislerinde sevdiklerinizi de unutmamak gerek, bencillik olmaz. Dinlenme tesisi marketlerinden alınabilecek hediyeliklere mutlaka göz atın ve sevdiklerinize eliniz boş gitmeyin. Hiçbir şey bulamazsanız standart hediyelerden olan lokum veya pişmaniyeyi terci edebilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik umarım işinize yarayacak otobüs seyahatleri tüyolarından birkaç tanesine değinebilmişizdir. Sizlerde otobüs seyahatlerinde yapılması gereken şeyleri yorumlardan bizlerle ve okurlarımızla paylaşmayı unutmayın. Hepinize keyifli yolculuklar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir