Kışı Ayrı Güzel Olan Şehirler

Her şehrin kendine özel büyüleyici bir havası vardır. Kimi şehire yaz mevsimi yakışır kimine bahar kimine ise kış ayı daha çok yakışır. Bu yazımızda kış ayının en çok yakıştığı otobüs ile seyahat ­edilebilecek şehirler hakkında bilgi vereceğiz.  Siz de kışın seyahat etmeyi sevdiğiniz şehirleri ve kış mevsiminin yakıştığını düşündüğünüz şehirleri yorumlardan bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kapadokya – Nevşehir

Yaz ayının yakıştığı kadar kış ayıda Kapadokya ve Peribacalarına yakışmaktadır. Kışın ayrı bir büyüleyici olan Kapadokya her mevsim yerli ve yabancı turistler tarafından tercih ve ziyaret edilmektedir. Sizlerde aylarında Kapadokya’nın büyüleyici manzarasını tepeden seyretmek için şehre gelebilir ve balonlara binebilirsiniz. Balonlar sayesinde gün doğumunu ve Kapadokya manzaralarını deneyimlemek mümkündür. Kapadokya’nın meşhur lezzetlerini tadımlayabilir, tarihi dokular ve otantik manzaralar eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Çevre illere ziyaret düzenleyebilirsiniz. Örneğin Kayseri – Nevşehir arası yaklaşık 80 kilometredir otobüs ile 1 saat gibi bir sürede Kayseri’ye varabilir ve Erciyes Dağı’nı ziyaret edebilirsiniz. Eğer Kayseri’yi ziyaret ederseniz pastırma, mantı ve sucuk yemeyi sakın unutmayın.

Abant – Bolu


Özellikle çiftler ve sevgililer tarafından sıklıkla tercih edilen Aban Gölü, kış aylarında karlar altında kalır ve bembeyaz büyüleyici bir atmosfere sahip olur.  Yüksek çam ağaçları üzerleri bembeyaz karlarla kaplı ağaçtan evler ve donmuş bir göl. Romantik manzaraları ile çiftlerin hayallerini süsleyen Bolu Abant’da eşsiz resimler çekinerek geçirdiğiniz anları ölümsüzleştirebilirsiniz. Daha çok İstanbul ve Bursa taraflarından hafta sonu ziyaretleri sık sık yapılmaktadır. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız İstanbul – Abant otobüsleri ile göle gelip hafta sonu güzel vakitler geçirip enerjinizi tazeleyebilir ve kafa dinleyebilirsiniz. Abant Gölü konaklama konusunda da oldukça güzel imkanlara sahiptir. Ağaç oteller sizleri misafir etmek için beklemektedir.

Uzungöl – Trabzon

Yazı ayrı kışı ayrı güzeldir Uzungöl’ün. Karadeniz bölgesinin incisi olarak bilinir. Karadeniz’de görmeniz gereken en güzel manzaralardan birisi Uzungöl’dür. Gölün etrafında bembeyaz karlarla kaplı ağaçların oluşturduğu manzara adeta görsel bir şölendir. Nerdeyse yılın 4 ayı bu şekilde karlarla kaplı olarak geçmektedir Uzungöl’de.  Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da turist akınına uğramaktadır. Bu yüzden Uzungöl otobüs bileti ve Uzungöl Konaklama rezervasyonlarınızı son dakikaya bırakmamanızı öneriyoruz. Aksi takdirde günübirlik bir seyahat düzenleyebilirsiniz. Uzungöl’ de yapabileceğiniz bir çok aktivite mevcuttur. Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse; beyazlar içerisinde kalmış olan ağaçların arasında tepelere doğru doğa yürüyüşü gerçekleştirebilirsiniz. Göl etrafında bulunan ATV kiralama alanlarından ATV kiralayarak gölün çevresinde turlayabilir ve eşsiz Uzungöl manzarasını arkanıza alarak fotoğraflar çekinebilirsiniz. Kışın gidilecek yerler listesinde mutlaka Uzungöl olmalıdır. Sizde Uzungöl’e kışın hiç gitmediyseniz vakit kaybetmeden Trabzon seyahat planınızı yapın ve yollara düşmeye bir an evvel başlayın.

Uludağ – Bursa

Türkiye’de kışın eğlencenin kalbi Uludağ’da atar. Kış ve tatil kelimesi yan yana gelince akıllara gelen ilk nokta Uludağ’dır. Uludağ Bursa’da yer alan Türkiye’nin popüler kayak merkezleri arasında en başta yer alan kayak merkezidir. Konaklama imkanı oldukça geniştir. Uludağ’da kışın yapılacak birçok aktivite mevcuttur. Karların tadını kış sporları ile çıkarabilirsiniz. Bunların yanı sıra Uludağ’ın buz gibi suyunu içebilir, kar motoru ile gezebilirsiniz. Ağaçların arasında yürüyüş yapabileceğiniz gibi kayakta yapabilirsiniz. Hem eğlenmeye uygun hem spor yapmaya hem de kafa dinlemek isteyenlerinde ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Pistlerden ve eğlence mekanlarından uzak bir otelde kafanızı dinleyip temiz oksijen içerisinde saatlerce uyuyabilirsiniz. Uludağ kış sporları hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir