Kadıköy’de Gezilecek Yerler

Hepimizin bildiği gibi İstanbul’un en nadide ve büyük semtlerindendir Kadıköy. Kalabalık sokakları, caddeleri ve birçok gezilecek mekan ve konum vardır Kadıköy’de. Aslında  bu yazımız İstanbul’da yaşayanlar için değil İstanbul’a kısa süre gelenler için hazırlanmış bir Kadıköy gezi rehberi niteliğindedir. Kadıköy hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın. Kadıköy İstanbul Anadolu yakasının en popüler semtleri arasında yer almaktadır. Gerek konumu gerekse imkanları olsun birçok kişinin yolu Kadıköy’den geçer gün içerisinde.

Boğa Heykeli

Kadıköy’ü ziyaret edip boğa heykelini görmeden dönmek tabiki de olmaz. 1969 yılından beri Kadıköy çarşısının göbeğinde yer alan bu boğa insanların buluşma noktası ve adres tarifi ikonudur. Kadıköy ile bütünleşen boğa heykeli Kadıköy’ün simgesi haline gelmiştir. Bu heykel 1. Dünya savaşı sırasında Enver Paşa’ya 1864 yılında hediye edilmiştir. 1969 yılında ise şuan bulunduğu yere konulmuştur. Sizlerde Kadıköy Boğa Heykelini mutlaka görmeli hatta diğer insanlar gibi yanında fotoğraflar çekinerek kendinize bir anı bırakabilirsiniz.

Fenerbahçe Parkı

Anadolu yakasında yaşayan yürüyüş sevenlerin vazgeçilmez noktalarından birisidir. Özellikle hafta sonu tıka basa insan olan bu park yemyeşil ağaçların içinde yürüyebileceğiniz ve denize kıyısı olan bir parktır. Yani yeşil ve mavinin büyüleyici kokusunu solurken sevdiklerinizle vakit geçirebileceğiniz ve en önemlisi temiz oksijen alabileceğiniz yerlerden biridir. Parka gelerek sevdiklerinizle yürüyebilir, bisiklet sürebilir veya bir şeyler içebilirsiniz. Fenerbahçe Parkında birbirinden güzel fotoğraflar çekinebilirsiniz. Anılarınızı ölümsüzleştirmeyi sakın unutmayın. Bizden size tavsiye mümkünse Fenerbahçe Parkı’na hafta içi sakin saatlerde gidin ve güzelce doğanın tadını çıkarın.

Haydarpaşa Garı

1908 senesinde inşaatı tamamlanıp aktif hala gelmiştir. İsmini 3. Selim’in oğullarından biri olan Haydar Paşa’dan almaktadır. Günümüze kadar pek çok kez restore edilmiş tadilatlar görmüştür. Fakat bunlara rağmen ilk günkü görüntüsü korunmakta ve korunmaya devam edecektir. İstanbul’da bulunan en güzel konuma sahip tren garı burasıdır. Denize sıfır bir konumda yer almaktadır. Günümüze dek birçok kez film, dizi veya müzik klipi çekilmiştir bu ihtişamlı garda. Büyüleyici manzarası ve heybetli binası ile şehre gelen yerli yabancı tüm turistlerin gözlerini üstüne çekmeyi başarmaktadır. Son geçirdiği yangından sonra şuanda da restorasyon işlemi geçirmektedir. İstanbul’a yakın tarihte giderseniz eğer yalnızca uzaktan görebilirsiniz. Kadıköy İskelesinden bakıldığı zaman kendisine aşık bırakan binayı arkanıza alarak deniz ile birlikte bir fotoğraf çekinebilirsiniz. Haydarpaşa Garı hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Bağdat Caddesi

Anadolu yakasının hatta İstanbul’un en popüler ve elit caddelerinden birisi Bağdat Caddesidir. Ünlü markaların bir arada bulunduğu Kadıköy’ün en yoğun ve popüler caddelerinden biridir. Yerli ve yabancı turist hatta yerel halkta alış veriş yapmak için bu caddeyi ziyaret etmektedir. Özellikle yaz aylarında AVM bunaltısından uzaklaşan insanlar kendilerini Bağdat Caddesi’ne atmaktadır. Dünya markalarının mağazalarını cadde boyunca görmek mümkündür. Yalnızca giyim sektörü değil dünyaca ünlü aklınıza gelen çoğu markanın şubesi yer almaktadır. Hafta sonları insanlar Bağdat Caddesinin hızlı hayatına kendisini bırakırlar. Akşam yemeği ile geceye başlar ardından kafelere geçerek bir şeyler içer veya cadde boyunca turlayıp yürüyüş yaparlar.

Bostancı Lunaparkı

Bu yazımızda da çocuklarımızı unutmadık tabi ki. Kadıköy’de çocuklarla vakit geçireceğiniz en güzel mekanlardan birisi Bostancı Lunaparkıdır. Oldukça eğlenceli aletlerin yer aldığı bir o kadar cıvıltılı olan lunapark yaz akşamlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Sizlerde yaz aylarında akşam etkinliği olarak sevdiklerinizle Bostancı Lunaparkını ziyaret etmeyi sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir